Projekty

PROJEKT INTERREG „Pałacowe Spotkania z Kulturą”

„Pałacowe Spotkania z Kulturą” to projekt realizowany w partnerstwie polsko-niemieckim. To inicjatywa oparta na  współpracy i kreatywności! W naszym projekcie młodzież polsko-niemiecka podczas współpracy warsztatowej z aktorami szczecińskich scen teatralnych pozna tajniki gry aktorskiej, przygotowania do roli oraz produkcji wydarzenia artystycznego. Finałem tych działań  będzie przygotowanie wspólnego spektaklu teatralnego! Na scenie spotka się młodzież z Polski i Niemiec, w reprezentacjach 6 –osobowych. To nie tylko warsztaty teatralne i  nie tylko spektakl, to podróż odkrywania, inspirująca zarówno uczestników, jak i widzów, w którym każde słowo i gest nabiorą nowego znaczenia.

Warsztaty Teatralne i Integracja Kulturowa

W ramach projektu, od marca do lipca 2024 roku, zaplanowaliśmy pięć dwudniowych spotkań w formie warsztatów teatralnych dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Warsztaty odbędą się zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, w malowniczych obiektach pałacowych / Siemczyno, Ramin, Przelewice / . Młodzież będzie miała okazję nie tylko rozwijać swoje umiejętności teatralne pod okiem specjalistów, ale również zwiedzać obiekty  pałacowe, integrować się podczas wspólnych zajęć i posiłków, poznawać tajniki produkcji wydarzeń kulturalnych , a nawet wspólnie przygotować spot promujący ich spektakl.

Spektakle Teatralne dla Społeczności

Premiera spektaklu (dwujęzycznego!) odbędzie się latem w Przelewicach, a następnie zostanie on  zaprezentowany w Raminie. W okresie jesiennym spektakl zostanie powtórzony dla publiczności polsko-niemieckiej w ośrodkach kultury w Pyrzycach, Siemczynie i Przelewicach, aby jak najszersze grono odbiorców mogło zobaczyć efekty tej wyjątkowej współpracy.

Zapraszamy do Świata Teatru i Kultury!

Dołącz i obserwuj rozwój naszego projektu! To nie tylko rozwijanie umiejętności teatralnych młodzieży, to również budowanie mostów między kulturami, nauka samodyscypliny, pokonywania własnych słabości i realizacji wspólnego wydarzenia.

 

Obserwuj naszą stronę internetową www.zafos.pl oraz Facebooka  https://www.facebook.com/profile.php?id=100077653682868, a by dowiedzieć się więcej!

#ScenaŁączy #PałacoweSpotkania

Projekt „Pałacowe spotkania z kulturą” jest dofinansowany ze środków Program Interreg VI A MecklenburgVorpommern / Brandenburg / Polska 2021 – 2027