Aktualności

Podsumowanie projektu „Jest wesoło i sportowo!”

30 maja odbył się festyn kończący projekt „Jest wesoło i sportowo!”. Goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz umiejętności dzieci, nabytych w trakcie trwania projektu. Instruktorki tańca: p Katarzyna Kurosz i Magdalena Adamiok przygotowały z dziećmi dwa pokazy taneczne, a do pokazu samoobrony z elementami sztuk walki przygotowali uczniów panowie Robert Garbowicz i Marcin Stefaniuk. Podczas występów uczniowie błysnęli wdziękiem, wykazali się koncentracją i dyscypliną. Mieliśmy także okazję obejrzeć pokaz sztuk walk w wykonaniu profesjonalistów.

Gdy uczniowie wykazali się umiejętnościami, nastąpiło wręczenie im zaświadczeń uczestnictwa w projekcie. Niektórzy uczniowie zostali dodatkowo wyróżnieni przez instruktorów nagrodami rzeczowymi. Zaświadczenia wręczała uczniom p. Katarzyna Cyrklewicz – koordynator projektu.

Atrakcją festynu był także występ grupy teatralnej, która zaprezentowała „Bajki z przymrużeniem oka”. Po występach wszyscy goście, rodzice i nauczyciele zostali zaproszeni na prezentację multimedialną podsumowującą działania w ramach projektu, a po pokazie udali się na poczęstunek do świetlicy szkolnej.

Kolejną atrakcją był przyjazd policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w przypadku, gdy zostaną zaatakowane przez psa. Technik kryminalistyki pokazał dzieciom metody zabezpieczania śladów w miejscu przestępstwa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zdejmowanie odcisków palców. Chętni byli i dorośli i dzieci. Na boisku szkolnym uczniowie mogli wejść do radiowozu i wsiąść na motor policyjny.

Tymczasem pozostali uczniowie przygotowywali się już do konkursu plastycznego „Co zamiast komputera?”, sztafet dla najmłodszych oraz konkursu „Mam talent”. Na zakończenie festynu nauczyciele z uczniami rozegrali mecz piłki nożnej.

Zdjęcia z festynu

{phocagallery view=category|categoryid=26|limitstart=0|limitcount=0}