Aktualności

Wizyta w Berlinie w ramach projektu Erasmus +

W dniach 2-4 grudnia odbyła się wizyta robocza w Berlinie, zgodnie z terminem zaplanowanym w projekcie, u Partnera projektu. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy eksperci. Wizyta rozpoczęła się w siedzibie Partnera w Schwedt, gdzie podczas przerwy na lunch obejrzeliśmy pracownie szkoleniowe.

Głównym tematem pierwszego dnia, był raport z badań przedstawiony przez dr Włodzimierza Durkę, który bardzo szczegółowo omówił wyniki badań porównując oba kraje. Eksperci zadawali szczegółowe pytania dotyczące treści, które powinny znaleźć się w programie i poradniku dla seniorów. Wieczorem w programie przewidziano zwiedzanie lokalnego browaru wraz z degustacją piwa.

Następnego dnia był wyjazd do Berlina, poświęcony dyskusji nad treściami programowymi, które powinny znaleźć się w opracowywanych dokumentach projektowych. Wieczorem była wizyta na Weihnachtsmarkt. Następnego dnia omówiono terminy kolejnych spotkań eksperckich w tym online, postanowiono, że zostanie zorganizowane jeszcze jedno spotkanie wyjazdowe w styczniu u Partnera projektu w Schwedt.