Aktualności

„Budowanie zachodniopomorskiej sieci organizacji pozarządowych ZaFOS” – nowy projekt ZaFOS

„Budowanie zachodniopomorskiej sieci organizacji pozarządowych ZaFOS” to nowy projekt ZaFOS, który jest realizowany w okresie od 01.07.2014 r. do 30.06.2014 r.

Głównym jego celem jest rozwój Zachodniopomorskiego Forum Organizacji Socjalnych jak trwałej i efektywnej sieci organizacji pozarządowych poprzez działania wzmacniające potencjał jej 60 złonków w okresie 07.2014-06.2015

Cele szczegółowe to m.in.:

 • zwiększenie o 11 liczby powiatów objętych zasięgiem sieci ZaFOS
 • wzmocnienie stabilności finansowej sieci poprzez wzrost potencjału jej 60 członków (szkolenia, doradztwo, wizyty studyjne).
 • ujednolicenie standardów działania i planów rozwoju sieci ZaFOS poprzez badania 150 NGO, opracowanie standardów działania oraz strategii rozwoju.

 Przewidziane działania do realizacji w ramach projektu to m.in.:

 1. Promocja i komunikacja – wyznaczenie w każdym powiecie województwa lidera NGO, którego rola będzie polegała na zwiększaniu liczby NGO w sieci. Odbędą się 3 seminaria integracyjno-aktywizujące.
 2. Badania NGO w województwie – z 21 powiatów, w których udział weźmie min. 150 NGO – raport z działań będzie punktem wyjścia do opracowania standardów działania i strategii rozwoju ZaFOS.
 3. Wizyty studyjne do Niemiec z seminariami – odbędą się 3 wizyty, w których udział weźmie 45 BO.
 4. Zostaną opracowane Standardy działań NGO będącymi członkami ZaFOS.
 5. W ramach projektu zostanie wypracowana pięcioletnia strategia rozwoju sieci.
 6. Pogotowie eksperckie – przeprowadzonych zostanie 960 h doradztwa – po 16 h na każdą organizację. Eksperci będą udzielali doradztwa m.in w siedzibie NGO zrzeszonych jaki i w siedzibie ZaFOS.
 7. Szkolenia – odbędzie się 192 godzin szkoleń w 5 modułach:
 • POD PARASOLEM NIE ZMOKNIESZ
 • DNA PROJEKTU
 • WNIOSKI POD MIKROSKOPEM
 • Z LUPĄ O FINANSACH
 • STANDARDY PRACY W NGO
 1. Partycypacja publiczna w NGO (szkolenia oraz spotkania modelowe dla członków sieci.
 2. Na zakończenie projektu odbędzie się konferencja podsumowująca projekt, której celem będzie zaprezentowanie osiągniętych efektów oraz promocja sieci

Już wkrótce ruszy strona internetowa projektu, na której będzie można m.in. zapisać się na szkolenia oraz zgłosić zapotrzebowanie na doradztwo. Jesli Twoja organizacja chce wziąć udział w projekcie, a nie jest jeszcze członkiem ZaFOS, zapisz się już dziś i skorzystaj ze wpacia! Więcej informacji o zapisach do sieci w zakładce ZAPISZ SIĘ! 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego